YENİ NESİL ÖKC’LER İÇİN DİAL-UP ERİŞİM

POS cihazlarının aynı zamanda yazarkasa olarak kullanılması dünyada ilk defa Türkiye’de yapılan bir uygulamadır. Türk yazılım ve donanım üreticilerinin işbirliği ile hayata geçirilen bu sistem dünyada örnek olmuş ve birçok ülke buna benzer bir yol izlemek için gerekli çalışmalara başlamıştır.

Öncelikle GPRS poslarda mecbur olan bu uygulama standart yazarkasaları da kapsayacak şekilde genişletilmektedir. Masaüstü cihazlarında bu kapsama girmesi planlanmaktadır. Bu kasalarda GPRS port olmamasından dolayı alternatif biz çözüm ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Dial up modemler eski ama güvenilir bir çözüm olup uygun maliyeti ile masaüstü POS cihazları için can simidi olarak ortaya çıkmıştır. Halen kredi kartı sistemlerinde yoğun olarak kullanılan dia lup teknolojisi bundan sonra masaüstü POS cihazları için de kullanılacaktır.

Türk Telekom tarafından masa üstü POS cihazlarına hizmet vermek üzere kurulan sisteme tedarikçi olarak katkı vermiş olmaktan mutluluk duymaktayız.

STN2681 ürünlerin ilk kullanılacağı proje olması bizi ayrıca heyecanlandırmaktadır. Türkiye’de üretilen ve İran pazarında yoğunluklu olarak sattığımız STN2611 ürünlerinin modüler şase içinde sunulmasını sağlayan STN 2681 ürünleri ETSI standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

STN2681 ürünleri ISDN portları üzerinden Türk Telekom ağına bağlanmakta ve 14.400 bps hızına kadar modemlerin bağlanmasına imkan vermektedir.

V32BİS, V32, V23 gibi protokolleri destekleyen STN2681 ailesi V90 protokolünü de bu sene içinde desteklemeye başlayacaktır.

PPP protokolü ile bağlanan POS cihazlarından gelen bilgileri IP olarak paketleyen STN2681 bilgilerin güvenli olarak iletilmesini de mümkün kılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×