+90 216 340 7172

Endüstriyel Switch

Endüstriyel ethernet switch ürünleri Mobese, otomasyon ve askeri projeler gibi özellikli projelerde kulanılan ürünlerdir. Bu Ethernet anahtarlar standart bir Ethernet anahtarın tüm işlevlerini yerine getirmekle birlikte çalıştıkları lokasyona göre bazı ilave özelliklere sahiptirler.

Endüstriyel Ethernet anahtarlar genellikle geniş bir sıcaklık aralığında çalışırlar. Çalışma sıcaklığı aralığı bazı ürünlerde -10/+60 ˚C bazı özel uygulamalarda ise -40/+85 ˚C aralığında olacaktır.

Endüstriyel Ethernet anahtarlar için bir diğer kriter de EMC uyumluluğudur. Özellikle şalt sahası uygulamalarında EMC uyumluluğu çok kritik bir önem arzeder. EMC koruması Level2 ila Level4 arasında değişir. Şalt sahalarında kullanılacak ürünlerde EMC Level IV mutlaka aranması gereken özelliktir.

IEC 61850 elektrik şalt sahası otomasyonu için geliştirilen bir endüstri standardıdır. Bu standart elektrik şalt sahası otomasyonu ve bu otomasyonda kullanılacak ürünlerin genel çalışma standartlarını belirler. (IEC 61850 Nedir?)  Bu standarda uygun olarak tasarlanmış ürünlerde Goose aranan bir özelliktir.

Goose IEC61850 protokolünde hızlı tepki vermek için kullanılan bir protokoldür. GOOSE, “Generic Object Oriented Substation Events” ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. GOOSE veri seti olarak gruplanmış her türlü veri formatının 4 milisaniyelik peryotta iletilmesini sağlayan kontrollü model mekanizmasıdır. (GOOSE Nedir?)

Endüstriyel switch ürünlerinde bir diğer kriter sallanma (vibrasyon) dayanıklılığıdır. Tren, otobüs gibi hareketli cihazlarda kullanılacak ürünlerin bu araçlarda oluşan sarsıntıya karşı dayanıklı olmalıdır. Bu ortamlara göre tasarlanmamış olan ürünlerde arıza frekansı çok yüksektir.

Endüstriyel Ethernet switch ürünleri genellikle DIN tipi raylara monte edileek şekilde tasarlanmıştır. Genellikle soğutması pasif yöntemlerle yapılan endüstriyel Ethernet switch ürünleri üzerinde fan olması istenmez.

Endüstriyel switch enerji beslemesi için genellikle DC besleme kaynakları kullanılır. Bu Ethernet nahtarlar 9 VDC’den 110 VDC’ye kadar farklı voltajlarla beslenirler. Kritik uygulamalarda Ethernet anahtarın iki farklı güç kaynağından beslenmesi istenir.

Endüstriyel Ethernet anahtar üzerinde alarm çıkışı için röle bulunması tercih edilmektedir. Bu röle çıkışı RTU veya PLC üzerindeki dijital I/O üzerine bağlanarak arızanın kaydının tutulması mümkün olmaktadır.

Endüstriyel Ethernet anahtarlarda yönetim için genellikle SNMP protokolü kullanılmaktadır. SNMP Simple Network Management Protocol kelimelerinin kısaltmasıdır. Bakınız

AVD Teknoloji ürün portföyünde Keymile, Microsens, Firstmile ve Inhand networks firması tarafından üretilen endüstriyel Ethernet anahtar ürünleri vardır.

Microsens Almanya merkezli bir şirkettir. Özellikle sertifikasyon istenen projelerde tercih ettiğimiz bir üründür. IEC 61850, EN50129-1 gibi yüksek kalite standartlarının belgelendirilmesinin istendiği projelerde Microsens ve Keymile firması tarafından üretilen ürünler tercih edilmektedir.

Keymile endüstriyel Ethernet anahtarlar üzerinde bulunan RS232/485 gibi seri protokolleri taşımak için kullanılan ilave portlarla farklılık yaratmaktadır. Bu portlar özellikle eski teknolojiler ve yeni teknolojilerin bir arada kullanıldığı projelerde çok özel bir kullanım alanına sahiptir.

Inhand Networks tarafından üretilen endüstriyel Ethernet anahtar ürünleri 5 porttan 28 porta kadar geniş bir yelpaze sunmaktadır. Elektrik ve su otomasyon projelerinde özellikle tercih edilen Inhand Networks ürünleri dayanıklılıkları ile ön plana çıkmaktadır.

Firstmile endüstriyel switchler ekonomik dayanıklıdır. 10 Gbps seçeneği ile yüksek performans vadeden FirstMile ürünleri Power over Ethernet opsiyonunu sunmaktadır.

802.3af ve 802.3at destekli endüstriyel Ethernet anahtar ürünleri özellikle kamera ve WiFi projelerinde monyaj ve maliyet avantajı sunmaktadırlar.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979