Ara
Close this search box.

ABB DCS (DISTRIBUTED CONTROL SYSTEM)

FREELANCE            

Freelance, bir DCS’in tam işlevselliği ve bir PLC’nin kullanım avantajlarını birleştiren tam kuruluma sahip dağıtılmış kontrol sistemidir.

Freelance içerisindeki sezgisel operatör arayüzü, tüm sistemin kolay ve güvenilir çalışmasını sağlar. Eski sürümlerle tamamen uyumlu bir yapı olan Freelance, entegre mühendislik, devreye alma, bakım ve fieldbus yöntemini basitleştirerek tehşis edilmesini mümkün kılar. Ayrıca, Freelance 25 yıl kadar birçok otomasyon çözümünde kendini kanıtlamıştır.

Freelance DCS, hem operatör seviyesi hem de süreç seviyesini karşılar. Operatör veya HMI seviyesi, operasyon, süreç izleme, arşivler ve günlükler, trendler ve alarmlar için fonksiyonları içerir. Açık çevrim ve kapalı çevrim kontrol fonksiyonları, sahadaki aktörler ve sensörler ile haberleşen kontrolörlerde işlenir.

Freelance, ABB‘nin neredeyse tüm proses endüstrileri için ideal, kullanıcı dostu, uygun maliyetli ve sağlam çözümü aşağıdaki avantajlarla birlikte sağlar:

  • Kullanımı kolay: Kurulumu, öğrenmesi, mühendisliği, devreye alınması, yedeklenmesi, bakımı ve genişletilmesi çok kolaydır.
  • Ölçeklenebilir: Projeler, skidler, paket üniteler veya tek tesis ekipmanı için birkaç I/O kadar küçük başlayabilir ve tüm tesisi kontrol eden binlerce I/O’ya kadar büyüyebilir.
  • Güvenilir: Tek bir arıza noktası olmadan çözümleri destekleyen yedeklilik seçenekleri sunan, yüksek güvenilirlik ve kullanılabilirlik ile kanıtlanmış bir sistemdir.
  • Paranızın karşılığı: Az yer kaplaması ve herhangi bir standart (ayrı bir sunucuya ihtiyaç olmayan) bilgisayarda çalışabilmesi nedeniyle yatırım uzun bir yol kat eder. Kullanım kolaylığı ile birlikte bu, kurulum, mühendislik, devreye alma ve yaşam döngüsü maliyetlerinde tasarruf sağlar.
  • Uyumluluk: Freelance 2016 SP1 artık Windows 10 ve Windows 7’de çalışır.