+90 216 340 7172

Temassız Ateş Ölçer Nedir?

Temassız Kızılötesi (Infrared) Termometre, Ateş Ölçer

Temassız Termometreler, ateş ölçer, farklı birçok alanda kullanılmakla birlikte, semptomlarından biri de ateş olan hastalıkların teşhisinde de kullanılmaktadır. Birçok farklı ölçüm tekniği kullanılarak üretilmiş farklı modeller mevcuttur. Temassız Kızılötesi (Infrared) termometre, ateş ölçer bunlardan biri olup hastaların ateşlerinin hızlı bir şekilde ölçülmesini sağlayan bir teknolojidir.

Kovit-19 salgını (pandemi) ile mücadele kapsamında hastaların ateşlerinin hızlı ve etkin bir şekilde ölçülmesi gerekmektedir. Özellikle yoğun giriş ve çıkışların olduğu marketler, banka şubeleri, eczaneler gibi işletmelerin veya uzun süreli yakın temas kurulan cami, berber, kuaför gibi mekanların giriş ve çıkışlarında mutlaka ateş ölçümü yapılmalıdır. Temassız Kızılötesi Termometre bu tür kullanım amaçları için idealdir.

Temassız Kızılötesi Termometrenin, ateş ölçer cihazının kullanımı çok kolaydır. Termometre tasarlanırken oldukça ergonomik tasarlanmış olup olası bir hasta ile yakın teması da engellemektedir. Yapmanız gereken termometreyi uygun mesafeden ateşini kontrol etmek istediğiniz kişinin alın bölgesine doğru tutup ölçüm tuşuna kısa süreli basmaktır. Termometre ekranında 1-2 saniye içerisinde hedef kişinin ateşi görünecektir.

Termometre kullanımı yalnızca içinde bulunduğumuz bu salgın günlerinde değil, orta vadede (en azından aşısı bulunana kadar) salgının tekrarlamaması için önem arz etmektedir.

İlgili ürün için linki tıklayabilirsiniz.

Temassız Ateş Ölçer

 

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  bilgi (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979