+90 216 340 7172

GPRS Modem Kullanımı

Ölçmediğiniz bir şeyi kontrol edemezsiniz. Otomatik kontrol8_Seismic_Detection, kontrol etmek istediğimiz her şeyi ölçmek ve yapılan ölçüme göre daha önceden belirlediğimiz senaryolara göre aksiyon alma işleminin tamamıdır. Askerlerin muhabere olmadan muharebe olmaz sözü SCADA ve otomasyon sistemleri için de geçerlidir. SCADA ve otomasyon projelerinde kontrol/ölçüm noktaları ile haberleşme, SCADA yazılımı ile haberleşme sistemin çalışması için olmazsa olmaz şartlardır.

GPRS modemler otomatik kontrol işinin ön saflarında yer alan akıncı birlikleri gibidir. En uç noktadaki sistem bileşenleri ile haberleşmek için kullanılabilecek bileşenler olan GPRS modemler bugün sayaçların okunması, deniz seviyesinin ölçülmesi, rüzgar ölçümü, işyeri güvenlik alarm sistemlerinin haberleşmesi gibi pek çok noktada kullanılmaktadır.GPRS Modem Kullanımı

GPRS modemler özellikle enerji verimliliğinin ön planda olduğu günümüzde gerek enerji üretiminin kontrolünde, gerekse enerji tüketiminin kontrolünde ön planda yer alan oyunculardır.

GPRS modemler, elektrik ve doğal gaz ölçümlerinin anlık olarak dağıtıcıya ulaştırılmasında ülkemizde en yaygın olarak kullanılan sistemlerdir. Bunun yanı sıra rüzgar elektrik santrallerinin ve güneş santrallerinin otomasyonunda da anlık bilgi iletimi ile üretimin kontrol edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

GPRS modemler seri portlar üzerinden bağlandığı cihazların ürettiği bilgiyi programlanma şekline bağlı olarak günde bir defa veya dakikada bir defa gibi istediğiniz periyotlarda bağlı olduğu sunucuya iletir.

GPRS modemlerin kullanılmasında en çok tercih edilen yöntem APN kullanılmasıdır.

APN hakkında detaylı bilgi için:  APN Nedir?

AVD Teknoloji tarafından dağıtılan Inhand Networks 3g ve GPRS modem aileleri özellikle seri port uygulamalarındaki esneklikleri ile ön plana çıkan ürünlerdir.

Inhand networks GSM/GPRS modemler ve 3G router’lar üzerindeki seri portlar MODBUS seri protokolünü MODBUS TCP protokolüne çevirme yeteneğine sahiptir. Bu sayede bir çok PLC’nin bir arada kontrol edilmesi mümkün olmaktadır.

Inhand Networks GSM/GPRS modemler ve 3G router’lar üzerindeki seri portlar ayrıca virtual com port veya trasparan seri olarak konfigüre edilebilir. Bu sayede protokol bağımsız olarak tüm seri kontrol cihazlarının merkezle haberleşmesinde kullanılabilir.

İlgili Ürünler İçin:  Endüstriyel 3G/4G Ürünleri


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979