+90 216 340 7172

Avd Teknoloji Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şubesi

AVD Teknoloji Doğu ve Güneydoğu Anadolu Şubesi

Avd Teknoloji, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi şubesini kurdu. Bölgenin kalkınmasına destek olacak haberleşme, noktadan noktaya veri aktarımı, telemetri, m2m, otomatik sayaç okuma sistemi, SCADA ve otomasyon ihtiyaçlarının yerinde, hızlı, güvenli ve şeffaf bir şekilde tespiti hedeflenmiştir. Bunun için de GSM, GPRS modem, 3G router, endüstriyel Ethernet switch ve kablosuz veri aktarım alanında birçok başarılı projeye imza atan Mehmet Tanrıverdi bölge müdürü olarak göreve getirildi.

Planlanan yapılanma ile birlikte, SCADA ve otomasyon alanında güncel çözümler hızlı bir şekilde sahada uygulanabilir hale gelecektir. Gaziantep, Adana, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Hatay, Mardin, Diyarbakır, Batman, Malatya, Van ve Elazığ başta olmak üzere bölgedeki tüm illerde otomasyon ve haberleşme alanında aktif çalışmalarımız bulunmaktadır.

Haberleşme 21. Yüzyılın en çok gelişmelerin kaydedildiği başlıca alanlardan biridir. Günümüzde, insanların artan haberleşme ihtiyaçlarına paralel olarak makinaların haberleşme ihtiyaçları da artmaktadır. Haberleşme alanındaki gelişmelere bağlı olarak; enerji, ulaşım, sanayi tesisleri, üretim bantları, enerji santralleri, elektrik iletim, dağıtım, tüketim, su dağıtımı ve kontrolü alanlarında kullanılan tüm sistemlerin birbirleriyle haberleşme ihtiyaçları ortaya çıkmıştır. Söz konusu merkezlerden alınan tüm veriler M2M (Machine to Machine) ile anlık olarak tek merkezden izlenebilmekte ve otomatik olarak kontrol edilebilmektedir.

SCADA ve Otomasyon sistemlerinin gelişmesiyle beraber sanayi tesislerinde, organize sanayi bölgelerinde, fabrikalarda, enerji santrallerinde, su ve kanalizasyon idarelerinde, dağınık bölgelerde bulunan tüm su sayaçları ve elektrik sayaçları tek merkezden okunabilir ve kontrol edilebilir hale gelmektedir. Böylece anlık tüketim miktarları görüntülenebilmekte ve belirli periyotlar halinde faturalandırma otomatik olarak yapılabilmektedir. Başta Gaziantep olmak üzere diğer sanayi şehirleri Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya illerinde bulunan sanayi tesislerinde otomasyon sistemi ile üretim ve tüketim değerleri anlık izlenerek üretim verimliliği arttırılabilir, aynı zamanda tüketim minimum seviyeye idirgenebilir. Elektrik tüketiminde reaktif, aktif ve kapasitif değerler anlık izlenebilir, raporlanabilir ve otomatik olarak kompanzasyon sistemiyle müdahale edilebilir. Gelişen bu teknoloji sayesinde insan kaynaklı tüm hatalar ve kayıp kaçaklar ortadan kalkmış olacaktır. Örneğin; su dağıtım istasyonlarında bulunan tüm vanalara uzaktan kontrol ile müdahale edilerek, su borularındaki patlamaların önüne geçilebilir, aynı şekilde trafo merkezlerinde ve şalt sahalarında bulunan kesicilere ve ayırıcılara uzaktan kontrol ile anında müdahale edilebilir.

Telemetri ile tarımsal sulama teknolojisi de haberleşme ve otomasyon alanındaki gelişmelerden nasibini almıştır. Şanlıurfa, Hatay ve Mardin sulama ovalarında otomasyon sistemi ile yapılan bilinçsiz sulamaların önüne geçmek mümkündür. Tarım arazilerine uygun konumlara yerleştirilen ölçüm sensörleri ile toplanan veriler GPRS, RF veya wireless ile merkeze aktarılarak, merkez yazılım ile su kaynaklarını en etkin şekilde kullanarak, bitkilerin su ihtiyaçlarını gerekli ve yeterli şartlarda ve zamanda sağlanır. Böylece bilinçsiz sulamadan kaynaklanan tahribatların önüne geçilmiş ve maksimum ürün elde edilmesi sağlanacaktır.

Elektromnyetik debimetre ve ultrasonik debimetre kullanarak su kayıp kaçaklarının önüne geçmek mümkündür. Debimetreler otomatik sayaç okuma sistemi (OSOS) ile entegre edilerek, anlık sayaç okumaları ve kontol edilmeleri gerçekleştirilebilir. Unutmamalıyız ki su en değerli yer altı kaynağımız ve zenginliğimizdir.

Tüm yer altı ve yer üstü zenginliklerimizi korumak için Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tüm SCADA, Otomasyon, Haberleşme ve Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri (OSOS) alanındaki güvenilir çözüm ortağınız olmaya adayız.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

 mehmet.tanriverdi (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979