+90 216 340 7172

EMO Birlikte Değişim Grubu - 40. Dönem EMO İstanbul Şubesi Seçim Bildirgesi

EMO Birlikte Değişim Grubu

Değerli Meslektaşlarımız;

Bir ülke, mühendislerinin omuzlarında yükselir. Ülkelerin yaşanabilir olması, sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması ancak mühendislerin öncülüğünde mümkündür. Bunun için mühendislerin etkinliğinin arttırılması gerekir. Mühendislerin sözleri ve önerileri her kademede dikkate alınmalıdır. Mühendislik mesleğinin daha etkili olabilmesi meslek örgütlerinin ve meslek odalarının etkinliğinin artması ile doğru orantılıdır.

“EMO BİRLİKTE DEĞİŞİM GRUBU” olarak; mesleğimizin hak ettiği değeri kazanabilmesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi, özlük haklarının korunması ve iyileştirilmesi ve ülke politikalarında mühendislerin etkin rol alabilmesi için gerekli örgütlenmenin ancak odağında “meslek” olan bir oda yönetimi ile mümkün olabileceğini düşünüyoruz.

Siz değerli üyelerimizden alacağımız destek ile daha etkin ve güçlü, daha üretken ve bilimsel, daha katılımcı ve adil, daha insani ve paylaşımcı bir meslek hayatının inşası için birlikte çalışacağız.

EMO yönetimini üstlenenlerin, odaları bir meslek örgütü olmaktan ziyade kendi politik görüşlerinin ifade edildiği platformlara dönüştürmesi, birçok meslektaşımızı odadan uzaklaştırmış ve odamızı da itibarsızlaştırmıştır. Üyelerin haklarını koruması gereken bir örgütün sebep olduğu mağduriyetler, hem meslek onuru hem de odanın onurunu zedelemiştir. Öyle ki oda yetkilerinin sınırlandırılması yönünde alınan birçok karar, mağdur edilen üye arkadaşlarımızın da desteği alınarak rahatça yürürlüğe konmuştur. Birçok politik konuda tarafını belli edip yoğun eylemlilik ortaya koyan oda yöneticileri, mühendislik mesleği ile ilgili yanlışlar karşısında ise tamamen sessiz kalmıştır. 

Çıkmış olduğumuz bu yolda enerjiden sanayileşmeye, araştırma ve geliştirmeden yerlileştirmeye, üretimden gelir adaletine, tarım ve gıdadan bilim ve teknolojiye, şehirleşmeden çevreye, mesleki gelişimden hakça paylaşıma, eğitimden istihdamın arttırılmasına kadar bütün alanlarda daha iyi bir meslek hayatı, daha iyi bir Türkiye için birlikte çalışacağız. Birlikte üretip, birlikte paylaşan, ülkesinin geleceğine umutla bakan, daha onurlu ve bilgili, daha üretken ve katılımcı mühendisler ile ülkenin gelişimi için birlikte mücadele edeceğiz. 

EMO’da, odağında mesleki gelişim, mühendislerin sorunları, eğitim kalitesi, mesleğin onuru, ülkenin kalkınması olan bir ekibin yönetime gelme zamanı geldi. Daha kapsayıcı, üyesi ve ülkesinin değerleri ile barışık bir oda yönetiminin oluşturulması ve yeni bir yol, yeni bir ses, yeni bir bakış ile değişimin gerçekleştirmesi için sizleri seçimlere katılmaya ve katkı sağlamaya çağırıyoruz. Sizleri, yeni bir EMO için “EMO Birlikte Değişim Grubu” ile güç birliğine davet ediyoruz.


EMO BİRLİKTE DEĞİŞİM GRUBU
Mehmet Kürşat ÇAPAR
40. Dönem EMO İstanbul Şube Başkan Adayı

Tarih: 28 Şubat 2016 Pazar Günü
Yer: Şişli Özel Karagözyan Ermeni İlk Öğretim Okulu
Not: Üye aidat borcunun olması oy kullanmaya engel değildir. Seçimlere T.C. kimlik numaranız yazılı olduğu bir kimlik kartı ile gelinmelidir.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

 

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979