+90 216 340 7172

Su Taşkını Uyarı Sistemi

Su taşkını ikaz sistemi, başta insan hayatı olmak üzere birçok canlının hayatına mal olabilecek kazalara karşı alınmış önemli ve etkili bir sistemdir. Su taşkını önleme sistemine son dönemde ülkemizdeki Hidro Elektrik Santral projelerindeki yaşanan bazı kazalarda da bu sistemin önemine bir kez daha dikkat çekilmiştir.


su-taskini

 

AVD olarak bu tür kazaların yaşanmaması için bazı çalışmalar yapıldı.

 

 

 


Çalışmaların neticesinde hem sesli hem de görsel olarak bilgilendiren bir sistem geliştirildi ve hizmete sunuldu. Su taşkını önleme sistemindeki en önemli faktör yaptığınız ikazın amacına ulaştığından emin olunmasıdır. Su taşkını ikaz sistemi hem ışıklı hem de sesli ikaz yapan bir sistemdir. AVD olarak çevresel koşullarında göz önünde bulundurularak geliştirdiği su taşkını ikaz sistemi, su bırakılmalarının da su yatağı etrafında piknik yapan, yüzen veya hayvanların sulak yerleri olan yerlerde ani su yükselmelerinde can kaybı yaşanmamasının da önüne geçilmesini amaçlamış bir sistemdir.

Su taşkını ikaz sistemi birçok HES projesinde önemli kazaların yaşanmasının önüne geçilmesinde etkili olurken, AVD olarak ihtiyaçlara cevap verebilme adına geliştirilen bu su taşkını ikaz sistemi, aynı zamanda güvenlik kontrol amaçlıda kullanılabilmektedir. AVD, trafo merkezlerinde ciddi bilgi ve tecrübeye sahip olmasının getirdiği birikimle birçok ihtiyaca uygulanabilir ve finansal açıdan kolaylıklar getiren sistem ihtiyaçlarını karşılayabilen ve gelişime açık bir yapıya sahiptir. Su taşkını ikaz sistemi aynı zamanda üzerindeki sensörler yardımıyla şalt sahası ve girilmesi yasak bölgelere yaklaşmaları ikaz etmek içinde kullanılabilen bir sistemdir. Bu sayede yasak bölgelere giriş ve çıkışlarında kontrol altına alınmasını sağlamış oluyor.

AVD tarafında geliştirilen su taşkını ikaz sistemi, ismi itibariyle hidro elelktrik santral projelerinde kullanılmak üzere geliştirilen bir sistem olsa da, yapısı itibariyle farklı ikaz sistemlerinde de kullanılabilirliğini kanıtlamış bir çözümdür.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

 

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979