Skip to main content

System 800Xa

ABB DCS (DISTRIBUTED CONTROL SYSTEM)

System 800Xa

800xA ABB‘nin Endüstriyel IT ürünleri ailesinin bir ürünüdür. 800xA herhangi bir proses ve yatırım yönetiminin kontrol edilmesi, gözlemlenmesi, analiz edilmesi, hatalarının giderilmesi ve optimizasyonun yapılması için hazırlanmış bir SCADA birimidir. 

800xA’nin içindeki xA (Extendet Automation) yani Genişletilmiş Otomasyon anlamında kullanılmakta olup tam yedekli ve güvenirlikli endüstriyel IT ortamın temelini oluşturmaktadır.

ABB System 800xA sadece DCS (Distributed Control System) değildir. 800xA DCS ile birlikte olsun veya olmasın, ABB Ability System 800xA, Elektrik Kontrol Sisteminiz olarak ideal bir çözümdür. Ayrıca, Elektrik Kontrol Sistemi, Güvenlik Sistemi ile mühendislik verimliliğini, operatör performansını ve varlık kullanımını iyileştirme kapasitesine sahip bir işbirliğini aktifleştiren bir sistemdir.

ABB 800xA sistemiyle işletmelere PLC’lerini, kontrol sistemlerini, bakım sistemlerini ve ERP sistemlerini uyumlu ve entegre şekilde çalışmasını sağlayan ve kolaylaştıran benzersiz bir ürün paketini sunmaktadır.

ABB Ability™ System 800xA, tesisinizdeki operatör etkinliğini artıracak entegre operasyonlar, yüksek performanslı bir HMI ve ergonomik bir operatör ortamını mümkün hale getirir. Operatörlerin süreçleri en verimli, güvenli ve karlı şekilde denetleme ve kontrol etme yeteneğine sahiptir. Bunun yanında alışagelmiş otomasyon sistemlerin ötesinde enerji verimliliğini, yatırımın maksimum verimliliğini, enerji tasarrufunu ve operatör verimliliğini sağlar.

PLC’ler, DCS, güvenlik sistemleri, elektrik sistemleri, canlı video, bakım sistemleri, ERP’ler ve daha fazlası, ABB Ability System 800xA’da birlikte çalışır. Sonuç, gelişmiş tesis görünürlüğü, ilgili bilgilere gerçek zamanlı olarak hızlı erişim ve tek bir birleştirilmiş operatör ortamı aracılığıyla azaltılmış taban alanıdır.

Donanım bakımından ABB 800xA, AC 800M kontrolör ailesinden oluşur.

İçerisinde bulunan donanımlar:

  • Standart ray tipinde olup işlemci (CPU)
  • Haberleşme modülleri
  • Güç kaynağı
  • Aksesuarlar
  • İşlemci modülleri vardır. Her işlemcinin üzerinde iki tane Ethernet portu ve uygulamaların yüklenmesi ve saklanması için birer flaş hafıza kart yuvası bulunur.