+90 216 340 7172

TEİAŞ OPGW Ürünleri, TEİAŞ OPGW Sistemleri, TEİAŞ Main Kanal, TEİAŞ Stand-By Kanal, TEİAŞ PAX Sistemleri, TEİAŞ, TU Sistemleri, MPLS-TP Sistemleri, TEİAŞ SDH Ürünleri, TEİAŞ Sayısal Çoklayıcı

Teiaş 154 kV ve üzerindeki bağlantılarda uzaktan kontrol ve kumanda amacıyla bir sistem kurulmasını zorunlu kılmaktadır. Elektrik üreten firmalar, elektrik tüketimi yüksek olan maden, fabrika, OSB gibi noktalarda bu sistemin kurulması zorunludur.

AVD Teknoloji olarak bu bağlantı için gerekli olan tüm bileşenleri tek elden tedarik edip sisteminizin entegrasyonunu sağlamak için gerekli servisleri kendi ekibimizle sağlıyoruz.

Türkiye genelindeki her noktada HES, RES, JES, DGÇS santrallerinde ve tüm TEİAŞ müşterilerinde çözüm için gerekli bileşenlerin temini ve entegrasyonu konusunda uzmanlaşan ekibimizle projeleriniz için güvenilir çözüm ortağınız olmayı hedeflemekteyiz.

TEİAŞ iletim hatları üzerinden çekilen OPGW (Optik Branşmanlı Toprak Kablosu) üzerinden data ve ses haberleşmesini mümkün kılan bu sistem üzerinden SCADA bilgisi taşınmakta ve tüm Türkiye genelinde yük dengelenmesi mümkün kılınmaktadır.

OPGW fiber optik kablo üzerinden TEİAŞ trafo merkezi ile üretici/tüketici trafo merkezi arasında haberleşme sisteminin tesisi için SDH sistemi kurulmaktadır.

TEİAŞ iletişim gerekliliğine göre kurulan SDH sistemi STM4 kapasitesinde modüler bir ürün olmak durumundadır. Yeni şartname ayrıca CPU ve güç kaynağı yedekliliği de istemektedir. Teslim edilen ürün üzerinde 20 adet E1 ve 4 adet Ethernet port ayrıca talep edilmektedir.

TEİAŞ OPGW üzerinden haberleşmek için kurulan SDH sistemi arkasında bir adet birincil multiplekser (PDH) kurulması gerekmektedir. Bu PDH üzerinde E&M, FXS, FXO ve G703 co-directional portlar talep edilmektedir.

Stand-By sistem olarak kurulan bu yapının üzerinden SCADA bilgisinin taşınması için E&M kanallar üzerinden taşınan bir modem kullanılması gerekmektedir. Analog modem teknolojisinin kullanıldığı modemlerde FSK (Frequency Shift Keying) modülasyon tekniği kullanılmaktadır.

Çözümlerimizde tercih ettiğimiz ürünler aşağıdadır;

Keymile UMUX 1500 (SDH ve PDH olarak)

 • Keymile firması tarafından Almanya Hannover’da üretilen Keymile UMUX ürünleri SDH ve PDH arayüzlerini bir arada verebilen ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmış bir üründür.
 • Keymile UMUX19” şasilere monte edilebilen ve ETSI standartlarında istendiği şekilde tüm arayüzlerine ve kablolarına ön yüzünden erişilebilen bir MSAN (Multi Service Access Node ) ürünüdür.
 • Birçok TEİAŞ fiber optik projesinde ve TCDD altyapısında kurulmuş olan Keymile UMUX tasarım ve üretimden gelen kalitesi ile sorunsuz iletişimi mümkün kılmaktadır.


Siemens KS2000 i FSK modem

 • Siemens tarafından üretilen KS2000i modem FSK modülasyon ile sürekli ve kesintisiz iletişimi mümkün kılmaktadır.
 • TEİAŞ tarafından en yaygın şekilde kullanılmakta olan KS2000i modemlere ilişkin şelfler birçok TEİAŞ trafo merkezinde kullanılmaktadır.


Telesis PAX

 • Telesis firması tarafından Ankara fabrikalarında üretilen Telesis PAX ürünleri TEİAŞ tarafından istenen tüm arayüzleri ve standartları sağlamaktadır.
 • PAX çözümü konusunda 30 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Telesis firmasının ürünleri dayanıklılık ve farklı servis seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır.
 • Primary kanal için Cisco ürünleri


ABB RTU çözümleri

 • TEİAŞ tarafından otomasyon projelerinde tercih edilen ürünler arasında olan ABB RTU ürünleri birçok kamu ve özel sektör projesinde tercih edilen bir çözümdür.
 • TEİAŞ tarafından talep edilen haberleşme ve otomasyon sisteminin temininde AVD Teknoloji olarak anahtar teslim çözümler sunmaktayız.
 • TEİAŞ İletişim gerekliliklerinde talep edilen main kanal ve stand by kanal iletişim ürünleri olan SDH&PDH ve kiralık hat çözümleri AVD tarafından anahtar teslim olarak verilmektedir. Main kanal kiralık devre çözümde kullanılan modem ve multiplekser ürünleri, stand by kanal için gerekli olan ve OPGW üzerinden çalışan SDH&PDH çözümleri, main kanal ve standby kanal üzerinden iletişim için kullanılan PAX çözümleri anahtar teslim olarak verilmektedir.


AVD Teknolojik Çözümler Adana bölgesinde 4. Enerji Santral projesi için sözleşme imzaladı.

Türkiye’de son yıllarda yenilenebilir enerji kaynaklarını daha verimli kullanabilmek adına yapılan yatırımlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Türkiye’deki üretilen enerjinin, uluslararası enerji naklinde bağlantılar kurulmaya çalışıldığı şu dönemde yapılan yatırımların devam ettirebilir olması, Dünya pazarındaki değerimizi artırmaktadır.

ERZİN Doğal Gaz Çevrim Santrali ile TEİAŞ Adana (Seyhan) YTM arasındaki muhabereyi sağlayan altyapının kurulması ve trafo merkezine ait bilgilerinin TEİAŞ telekontrol sistemine Stand-by kanaldan aktarılmasını işini alan AVD teknoloji, alt yapı kurulum çalışmalarına başlamıştır. Proje öncesi ve sonrası süreç takibinde gösterdiği performansla sistemin kısa sürede tam verimli hale getirmeyi amaçlayan ekiplerimizle güvene ve devamlılığa büyük katkı sağlamaktadır.

TEİAŞ bölge yetkilileriyle saha çalışmasına başlamadan önce projenin detayı üzerinde varılan mutabakat, verimliliği artıran en temel prensiplerden biri olmuştur. Bu sayede istikrar ve güveni en üst düzeyde tutmayı hedefleyen AVD teknoloji, sektörde yer etmiş bir çok dev yatırımcı ve müteahhit firmaların her zaman tercihi haline gelmiştir.

Enerji alanındaki gelişmeleri, bir çok gelişimci firma gibi yakından takip eden AVD, sistemi tamamlayıcı optimum çözümlerle işletmelerin işini kolaylaştıran bir çok yeni projeye imza atmıştır. TEİAŞ’ın yayınlamış olduğu birçok yönetmeliğe uygun çözümleri geliştirip, gerekli entegrasyonları zamanında gerçekleştiren yapısıyla bu alandaki yeniliklere ne kadar açık bir firma olduğunu bir çok kez kanıtlamıştır.

Son zamanlarda yurtdışı projelerine de ağırlık veren AVD, Türk firmaların dahil olmak istediği yüksek hacimli projelerin önemli bir kısmı olan Scada ve haberleşme sistemlerine sunduğu çözümlerle bir çok firmanın ilgisini çekmiştir. Bu ilgiyi çekmesine sebep olarak, yurtdışı projelerindeki yeni kurulacak sistemlerin mevcut sistemlere yapılması gereken entegrasyon olarak gösterilebilir. Projelerdeki mevcut sistemleri iyi analiz edebilen mühendislik kadrosuna, saha tecrübesini de ekleyen AVD, gelecekte oluşacak alt yapı standardına da zemin hazırlamaktadır.

AVD Teknoloji, bundan önceki temel prensiplerini sektörün gelişimine odaklayarak daha güzel işler başarma çabası içerisindedir. Temel değerlere saygılı ekipleriyle bu süreci yöneten AVD, işgüvenliği ve mühendislik etiğine göre hareket etmektedir.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979