+90 216 340 7172

Keymile UMUX Ailesi

UMUX Telekom alt yapılarında, gaz dağıtım ağlarında, elektrik alt yapısı haberleşmesinde ve örnek  verilen birçok kritik durumda kullanılabilen hem SDH hemde PDH özelliği olan farklı teknolojileri destekleyen MSAN'dır. UMUX ailesi ürünler EoS gibi karmaşık teknolojileri desteklemekle beraber FSX ve FXO gibi santral portlarının uzak lokasyona taşınmasında kullanılmaktadır.

 

Keymile UMUX Ailesi

 

Keymile UMUX Ailesi

 

Keymile 100 yılı aşkın bir süredir telekomunikasyon çözümleri üreten bir geleneğe sahiptir. 2005 yılında İsviçre Ascom ve Alman KE elektronik firmalarının birleşmesi ile Keymile adını alan grubun merkezi Avusturya’da olup üretim ve satış ofisleri Almanya Hannover ve İsviçre Bern’de bulunmaktadır.

Toplam 500’den fazla çalışanı olan Keymile firması dünya çapında ofisleri ve distribütörleri aracılığı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’de şirketimiz AVD Teknolojik Çözümler  tarafından temsil edilen Keymile ürünlerini kullanan firmalardan bazıları aşağıdadır.

  • Vodafone Türkiye
  • BT
  • Alman Telko Şirketi
  • Alman Demiryolları
  • İsviçre Demiryolları
  • Hindistan Demiryolları
  • Kadıköy Kartal Metro Sistemi

 

Keymile UMUX Ailesi

 

UMUX Multi Service Access Node

Keymile UMUX Multi Service Access Node

UMUX MSAN bir şasi içinde farklı servisleri sunarak kullanıcıların farklı servisleri tek bir şasi üzerinden sunmasına imkan sağlamaktadır.

Çoklu servis mimarisi sayesinde birden fazla cihazın işlevini tek bir şasi üzerinde sunan UMUX ürün ailesinde UMUX 1200 ve UMUX 1500 olarak iki farklı model olarak sunulan UMUX ürün ailesi 256 Mbps cross connect kapasitesi ile güçlü ve esnek bir mimari sunmaktadır.


SDH Servisleri

UMUX STM 1 ve STM 4 seviyesinde SDH arayüzlerine sahiptir. UMUX 1500 ile Single mode fiber optik kablo üzerinden 100 Km’den uzun mesafelerde 622 Mbps hızında iletişime imkan sağlamaktadır. Dünya çapında tanınmış pek çok firmanın SDH ürünleri ile İnterop testleri tamamlanmış olan Keymile UMUX 2Mbps, 34/45 Mbps arayüzlerin yanında STM1 elektriksel ve STM1-4 arayüzlere sahiptir.

Keymile UMUX 1500 ürün ailesi star, ring ve bus SDH mimarilerini desteklemektedir. Ring mimaride path yedekleme imkanı mevcut olup, 50 μs’den kısa bir sürede yedek path’in devreye girmesi mümkündür.


Ethernet

Keymile UMUX Ethernet

Keymile UMUX ile Ethernet over SDH protokolü sayesinden noktadan noktaya ve noktadan çok noktaya ethernet protokolünü taşımak mümkündür.


PDH servisleri

Keymile UMUX SDH arayüzlerinin yanı sıra PDH arayüzleri de sunabilmektedir. Bu servisler arasında, E&M, FXO, FXS gibi analog arayüzler ve V24, V11, V35 gibi sayısal arayüzler de sağlamaktadır.


E&M Bağlantı

Keymile UMUX E&M Bağlantı

Keymile UMUX Multiservice Access Node üzerinde 2 ve 4 tel E&M portları bulunmaktadır. Bu portlar üzerinden telefon santrallerinin bağlantısı yapılabilmekte ve aynı zamanda analog modem bağlantıları (FSK, PSK tipi modülasyonlar için) için de konfigüre edilebilmektedir.

E&M portlar open on idle ve ground on idle olarak konfigüre edilebilmektedir. Ses görüşmelerinde konferans imkanı da bulunmaktadır.

Keymile UMUX üzerinde her biri 4 Khz bant genişliği sağlayan 8 adet E&M port bulunduran korumalı ve korumasız tip E&M modülleri bulunmaktadır.


DTI Bağlantı

Keymile UMUX DTI Bağlantı

Keymile UMUX MSAN üzerinde E1 DTI (CAS) portları mevcuttur. Bu portlar santral bağlantılarında kullanılmakta olup, her bir E1 port 30 kanal haberleşme imkanı sağlamaktadır. Bu sayede merkezde yoğun ses portu ihtiyacı olması durumunda sayısal bağlantı sayesinde kullanılacak kart sayısında ciddi azalma olacaktır.

Bu bağlantı sayesinde merkezdeki santralin abonelerinin uzak istasyonlara taşınması mümkün olacaktır.

Keymile UMUX üzerinde 4 veya 8 adet port bulunan DTI modüller mevcuttur.


FXO Bağlantı

Keymile üzerinde analog abonelerin uzak noktalara taşınmasında kullanılan FXO modülleri bulunmaktadır. Bu portlar 600 Ohm veya complex empedans olmak üzere iki farklı tiptir.

Her kart üzerinde 12 adet FXO modül bulunmaktadır.


FXS Bağlantı

Keymile UMUX FXS Bağlantı

Keymile üzerinde analog abone modüleri bulunmaktadır. Her kart üzerinde 10 veya 30 port FXS modül mevcuttur. Ring jeneratörü FXS modül üzerinde mevcuttur.


Seri Port Seçenekleri

Keymile UMUX üzerinde V.24, V.11, V.35, RS485 gibi senkron ve asenkron seri portlar bulunmaktadır. Bu portlar farklı hızlarda konfügre edilebilmektedir.


Kurukontak Röle

Uzaktan kumanda ve/veya alarm iletimi amaçlı kullanılmak üzere kuru kontak röle seçeneği mevcuttur. Bu modüller sayesinde sistemin uzaktan kumandası veya alarmların merkeze taşınması mümkündür.


Modem seçenekleri

Keymile UMUX üzerinde bakır ve fiber optik kablo üzerinden çalışan modemlerin kullanılması mümkündür. Bakırdan çalışan modem modülleri bir çift bakır kablo üzerinden 2 Mbps’e kadar bağlantıyı mümkün kılmaktadır. Bu bağlantı üzerinden yukarıda sıralanan modüllerin tamamının haberleşmesini sağlamak mümkündür.

Bakır kablolar üzerinden daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyulması durumunda bakır kabloların bond edilmesi mümkündür.

Her bir modem modülünde toplam 8 SHDSL modem portu mevcuttur.

Bakır kablolar üzerinden 10-12 Km mesafeye kadar 2 Mbps bilgi taşımak mümkündür. (kablo çapına bağlıdır). Repeater kullanılarak bu mesafeyi üç katına çıkarmak mümkündür. Repeater üniteleri hat üzerinden enerji alabilmekte olup, harici bir enerje beslemesine ihtiyaç duymazlar.

Fiber optik modem modülleri ise 8 Mbps’e kadar iletişimi mümkün kılmaktadır. Mesafe kullanılan modüle ve kablo kalitesine göre değişmektedir.


Cross Connect

Nx64 Kbps Cross connect kapasitesine sahip olan UMUX, farklı TDM servisleri sunabilmektedir. V.35, RS232, X.21, G.703/G704 arayüzlerin yanında SHDSL ve fiber optik arayüzler de sunabilen UMUX bu özellikleri ile operatörlere yeni servisler sunma imkanı sağlamaktadır.


IP ve Ethernet desteği

1000 Base x ve 100 Mbps Ethernet bağlantı imkanı sunan Keymile doğrudan metro Ethernet şebekesine bağlanabilmektedir. Bu sayede bir IP DSLAM yeteneği kazanabilen UMUX, aynı anda Hem TDM, hem IP, hem de ATM uplink bağlantısına imkan sağlayan rakipsiz bir üründür.

 

Keymile UMUX Ailesi


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979