+90 216 340 7172

TEİAŞ RTU Sistemleri


abb-rtu-270x140TEİAŞ RTU sistemleri, TEİAŞ’ın trafo merkezindeki olay ve durumları incelemek için istemiş olduğu bir RTU sistemidir. TEİAŞ RTU sistemi için ABB RTU 560 serisi ürünler kullanıyoruz. TEİAŞ RTU sistemlerine sinyallerin geldiği bilgi toplama panosu sahadaki sinyallerin TEİAŞ RTU sistemine bağlantısının yapılması için hazırlanır. TEİAŞ RTU sistemi bu panodan ilgili sinyalleri bağlanarak TEİAŞ’ın teleinformasyon planı kapsamında istediği sinyalleri TEİAŞ OPGW (stand-by kanal haberleşme) ve Kiralık kanal (Main kanal haberleşme) üzerinden TEİAŞ yük tevzi merkezine gönderilmesini sağlar. TEİAŞ RTU sisteminde toplanan sinyalleri IEC 101 protokolü üzerinden TEİAŞ Yük tevzi merkezine aktarılır ve buradaki TEİAŞ merkezi RTU (TCI) sistemine girerek ilgili panolara aktarılır. TEİAŞ RTU sistemi üzerinden ilgili trafo merkezinin ayrıcı, kesici açık kapalı bilgisi, jeneratör bilgisi, MV ve MW değeri, kuyruk suyu seviyesi (HES’ler için), Gölbaşı Ankara yük tevzi merkezine aktarılan bu bilgiler sayesinde TEİAŞ RTU sinyallerini alarak gerekli formatta çevrilip merkezi Scada ya aktarılmaktadır.

TEİAŞ RTU sistemleri sayesinde TEİAŞ iletim hatlarındaki olası dengesizlikler ve bara dengesizlikleri önleme adına yapmaktadır. TEİAŞ RTU sistemlerinin bu denli önem arz eden bir özelliğe sahip olması kurulacak sistemin güvenliliğini ve seçilen donanımların güvenirliliğini önemli kılmaktadır. Bu durumu göz önünde bulunduran AVD Teknoloji ABB RTU sistemleri kullanmayı tercih etmektedir. Kendini RTU konusunda kanıtlamış bir üretici olan ABB, TEİAŞ RTU sistemlerinde de en çok tercih edilen ürün olmuştur. Uzun ömürlü ve düşük arıza geri dönüşleriyle TEİAŞ RTU sistemlerinde en çok tercih edilen ürün olmuştur.

HES, RES, JES, DGÇS ve TEİAŞ ile iletişim gereklilikleri, bağlantı anlaşması kapsamında RTU ve haberleşmesi yapacak bütün lokasyonlar için gerekli olan RTU ve haberleşme çözümlerini firmamız sağlamaktadır.

TEİAŞ RTU sistemleri, AVD Teknolojinin kaliteli hizmet vizyonuna uygun olmasından dolayı ABB RTU larını tercihi önemlidir. AVD Teknolojik he zaman müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet vizyonuyla sektöre yön vermektedir.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979