Skip to main content

AKILLI ŞEHİR ÇÖZÜMLERİ

AKILLI ŞEHİR ÇÖZÜMLERİ

Endüstri 4.0, bileşenlerinden olan Nesnelerin İnterneti altyapısını kullanarak şehirlerin ve insanların       ihtiyaçlarının sürekli olarak takip edilmesini sağlar. Oluşturulan bu akıllı sistem sorunları tespit eder, yazılımla birlikte analitik yöntemlerle olası sorunları ortaya çıkmadan ve önlem alınmadan önce tespit eder, yapılan tespite yönelik gerekli birimlere aktarım yapar ve problemi ortadan kaldırılasını sağlar.

Dijitalleşen dünyada akıllı çözümlerin yapılması gittikçe yaygınlaşmaktadır. İnşa ettiğimiz akıllı şehir çevreye uyumlu fiziksel, dijital ve insan sistemleri ile kişilerin yaşam kalitesini artıran; modern, rekabetçi, fonksiyonel ve sürdürülebilir bir gelecek sunan; ileri yaşamsal teknolojiler ile desteklenmiş şehirlerdir.

Ulaşım sektöründen endüstriyel uygulamalar kadar her alanda etkin rol oynayan akıllı şehir çözümleri, kurulan şehrin tüm ihtiyaçlarını tek bir merkezden yönetilen ideal bir altyapı oluşturuyor.

Entegre akıllı şehirlerle endüstri 4.0 kapsamında dijital dönüşüm hareketiyle, güvenlik, verimlilik, ekonomi, yaşam kalitesi ve çevresel duyarlılık gibi önemli başlıca hedefler doğrultusunda çalışılmaktadır.