Skip to main content

TTNET WİFİ NEDİR?

Türk Telekom firmalarından olan TTNET, Türkiye genelinde geniş bant internet hizmeti sunmaktadır. Telekomünikasyon kurumunun regülasyonları dolayısı ile fiyat rekabeti ile müşterileri cezbetmenin mümkün olmadığı bir ortamda, TTNET müşterilerine katma değerli hizmetler sunarak pazar liderliğini korumak ve güçlendirmek istiyor. Bu amaçla aile koruma şifresi, vitamin, iş yerim paketleri, müzik arşivleri gibi birçok içerik ve güvenlik odaklı hizmetinin yanı sıra, özellikle mobil rakiplerle rekabet edebilmek için, mobil internet ve WiFi uygulamaları ile erişim temelli hizmetleri de sunmaktadır.

TTNET WiFİ ev veya iş yeri geniş bant abonelerinin dış ortamda da internete, kendi aboneliklerini kullanarak erişmeleri olanağını sağlıyor. Düzenlemeler gereği kamuya açık alanlarda (sokak, cadde vb.) bir kapsama alanı oluşturulmasına izin verilmediğinden, insanların toplandığı kafe, restoran, stadyum, istasyon, hava alanı, liman, iskele, kampus gibi alanlarda, işletmecilerle yapılan anlaşmalar ile alt yapılar kuruluyor. Böylelikle TTNET aboneleri kapsama dahil edilen bu noktalarda abone numaralar ve şifre kullanarak internete erişim sağlayabiliyorlar. Her bir abonenin günlük ücretsiz erişim için bir limiti var ve bu limit aşılırsa ek kullanım için ücretli kullanım yapılabiliyor.

Hali hazırda bir çok kafe bu tür alt yapıları kendisi sunmaktadır. Önemli bir kısmında hotspot uygulaması olmadığı için internete kimin eriştiği kayıt altına alınamamaktadır. Erişim sağlayan kullanıcıların internet üzerinden suç işlemesi durumunda, işletmecinin belirtilen ID ile giriş yapan kişiyi bildirme zorunluluğu vardır. Bildirimde bulunamazlar ise sorumluluk işletme sahibinde kalmakta ve hukuki problemler veya cezalar ile karşılaşmaktadır. TTNET WiFİ işletmeleri böylesi bir sorumluluktan kurtarmaktadır. Tüm gerekli kayıtlar TTNET tarafından tutulmakta ve birinci derece muhatap olarak bilgileri yetkililerle paylaşmaktadır.

Gün geçtikçe yaygınlaşan TTNET WiFi noktaları kullanıcıların daha rahat erişimini mümkün kılmakta ve hayatı kolalaştırmaktadır.