+90 216 340 7172

TEİAŞ Sistemleri

Teiaş 154 kV ve üzerindeki bağlantılarda uzaktan kontrol ve kumanda amacıyla bir sistem kurulmasını zorunlu kılmaktadır. Elektrik üreten firmalar, elektrik tüketimi yüksek olan maden, fabrika, OSB gibi noktalarda bu sistemin kurulması zorunludur.

TEİAŞ tarafından talep edilen haberleşme ve otomasyon sisteminin temininde AVD Teknoloji olarak anahtar teslim çözümler sunmaktayız.

TEİAŞ İletişim gerekliliklerinde talep edilen main kanal ve stand by kanal iletişim ürünleri olan SDH&PDH ve kiralık hat çözümleri AVD tarafından anahtar teslim olarak verilmektedir. Main kanal kiralık devre çözümde kullanılan modem ve multiplekser ürünleri, stand by kanal için gerekli olan ve OPGW üzerinden çalışan SDH&PDH çözümleri, main kanal ve standby kanal üzerinden iletişim için kullanılan PAX çözümleri anahtar teslim olarak verilmektedir.

TEİAŞ PLC kanal üzerinden haberleşme için Siemens KS200 i modemler kullanılmaktadır.

TEİAŞ Seconder otomasyonunda ise ABB RTU’ları kullanarak çözüm üretmekteyiz.

Teiaş 154 kV veya üzerinde voltajla ağına bağlanan müşteriler için online iletişim altyapısı kurulmasını mecbur kılmaktadır. Bu bağlantı main kanal ve stand by kanal olmak üzere iki ayrı bileşenden oluşmaktadır.

Teiaş Main kanal bağlantısı için Türk Telekom kiralık data hattı altyapısı kurulmaktadır. Müşteri/üretici ile BYKM (birleşik Yük Kontrol Merkezi) arasında 64 Kbps hızında kiralık hat tesis edilmekte ve bu hat üzerinden SCADA ve ses haberleşmesi sağlanmaktadır.

Teiaş Main kanal haberleşmesi için üzerinde seri port ve E&M portu bulunan çoklayıcılar (multiplexer) tesis edilmektedir. Seri port üzerinden SCADA, E&M port üzerinden ise telefon haberleşmesi tesis edilmektedir.

Teiaş Stand By kanal haberleşmesi için ise müşteri/üretici trafosu ile en yakın Teiaş trafo merkezi arasında optik branşmanlı toprak teli (OPGW) bağlantısı tesis edilmekte ve bu kablo üzerinden ses ve SCADA haberleşmesi için gerekli olan altyapı tesis edilmektedir.

Teiaş stand by kanal haberleşmesi için fiber optik kablo üzerinden haberleşmek üzere SDH, birincil çoklayıcı (PDH) tesis edilmektedir. Ses haberleşmesi tesisi için ayrıca PAX (Private Automatic Exchange) kurulacaktır.

AVD Teknoloji Teiaş main kanal ve stand by kanal haberleşme altyapılarını anahtar teslimi olarak kurmakta ve sistemin ayakta kalmasını sağlamaktadır. Uzman mühendis kadrosu ve kaliteli ürünleri ile AVD teknoloji enerji projelerinizde güvenilir çözüm ortağıdır.

HES, RES, JES, DGÇS, GES, OSB gibi teiaş ile bağlantı anlaşması kapsamında iletişim gerekliliklerinde belirtilen şekilde ihtiyaç duyulan,  OPGW, teleprotection SCADA, otomasyon, RTU, SDH, sayısal çoklayıcı, FWT modem, FSK Modem, PLC Modem, kiralık hat multiplexer cihazlar main kanal ve st/by kanal haberleşmesi için firmamız tarafından temin edilmektedir.

TEİAŞ, RES, HES; JES gibi yerleşkelerin ihtiyaç duyduğu cihazlar için:  TEİAŞ OPGW Sistemleri 

 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979