+90 216 340 7172

TEİAŞ OPGW Sistemleri

TEİAŞ OPGW sistemlerini aktif şekilde kullanmaktadır. OPGW sistemleri fiber kablo üzerinden haberleşen cihazları kapsamaktadır. OPGW, Optical Ground Wire kelimelerinin ilk harflerinden oluşmaktadır. RES, HES, DGÇS, TES, JES gibi elektrik üreten ya da yüksek elektrik tüketen fabrika ve OSB gibi tesisler en yakın trafo merkezi ile OPGW kablosu üzerinden haberleşmektedir.

TEİAŞ OPGW kablosunu hem röle haberleşmesi hemde SDH, MUX, (sayısal çoklayıcı) ve PAX haberleşmesi için kullanmaktadır. Trafo merkezleri OPGW kablosu üzerinden gelen veriler ile farklı noktalar üzerinden farklı trafo merkezleri ile haberleşebilmektedir.

TEİAŞ OPGW sistemlerinin ilk parçası olan röle haberleşmesi SEL marka 2506 ekipmanları ile yapılmaktadır. Bu röleler aynı zamanda Teleprotection olarakta anılmaktadır. Teleprotection OPGW kablosu üzinden çalışan hat mesafe ve fark koruma ekipmanlarıdır. Güvenli ve kesintisiz elektrik kaynağı için Teleprotection ekipmanları güvenilir bir güç sistemi için çok önemlidir. Artan enerji tüketim talepleri ile, artan enerji tüketim faaliyet alanlarının koruma ekipmanları işletme maaliyetleri minimize edilmektedir.

HES, RES, JES, DGÇS ve TEİAŞ ile iletişim gereklilikleri, bağlantı anlaşması kapsamında OPGW haberleşmesi yapacak bütün lokasyonlar için gerekli olan OPGW haberleşme çözümlerini firmamız sağlamaktadır.

TEİAŞ OPGW sistemlerinin diğer bir parçası fiber kablo üzerinden haberleşen SDH cihazlarıdır. SDH cihazlar iki nokta arasındaki fiber kablo haberleşmesinde kesintisiz, PAX haberleşmesi ve zaman zaman PLC haberleşmesi için çok önemlidir. SDH cihazları aynı zamanda birden fazla nokta ile haberleşme içinde kullanılmaktadır. OPGW kablosunun iki ayrı fiber kılı üzerinden haberleşerek gerekli cihazların haberleşmesini sağlamak için SDH cihazı kullanılmaktadır.


 TEL +90 216 340 71 72

 info (@) avd.com.tr

Şirket Hakkında

avd-logo-footer-beyaz

"AVD Teknoloji" müşterilerinin ihtiyaç duyduğu alanlarda haberleşme ve otomasyon çözümü sunmaktadır. 

Başlıca çalışma alanları olarak, TCDD, TEİAŞ, HES, RES, DGÇS, JES, kablosuz ağ ürünleri, endüstriyel haberleşme ürünleri ve telekom ürünleri sayılabilir.

Servis Alanlarımız

   TEİAŞ SCADA ve Haberleşme

  Kablosuz Ağ Kurulumu

  PRI Modem Kurulumu

  Periyodik Bakım Hizmetleri

  Network Sistemleri

  Endüstriyel Haberleşme Sistemleri

  Danışmanlık

Sertifikalarımız

iso-ohsas-sertifika-logo
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001
28Q10327, 83E10327, 20O10327

İletişim

  Küçük Çamlıca Mah. Ümit Sok
    No:5 Kat:1 34696
    Üsküdar / İstanbul / Türkiye

  +90 216 340 71 72

  +90 216 340 73 09

  info (@) avd.com.tr


whatsapp0542 897 6979